C0402C681G8JAC7867
Mfr.Part #
C0402C681G8JAC7867
Description
CAP CER 680PF 10V U2J 0402
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Comm U2J
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
550μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Material :
Ceramic
Capacitance :
680pF
Number of Pins :
2
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness :
558.8μm
KEMET C0402C681G8JAC7867
SMD Comm U2J 680pF 10V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)