C0402C681F5GAC7867
Mfr.Part #
C0402C681F5GAC7867
Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0402
Feature :
Low ESL
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitance :
680pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C681F5GAC7867
SMD Comm C0G 680pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)