C0402C680J5HAC7867
Mfr.Part #
C0402C680J5HAC7867
Description
CAP CER 68PF 50V X8R 0402
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
550μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C0402C680J5HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 68pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)