C0402C680J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C680J4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 68PF 16V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Applications :
Automotive
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C0402C680J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 68pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)