C0402C621M4JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C621M4JACAUTO
Description
CAP CER 620PF 16V U2J 0402
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Material :
Ceramic
Height :
550μm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
SMD Auto U2J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
620pF
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
16V
KEMET C0402C621M4JACAUTO
SMD Auto U2J 620pF 16V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)