C0402C621K4JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C621K4JACAUTO
Description
CAP CER 620PF 16V U2J 0402
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Number of Pins :
2
Height :
550μm
Capacitance :
620pF
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
52 Weeks
Series :
SMD Auto U2J
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
U2J
KEMET C0402C621K4JACAUTO
SMD Auto U2J 620pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)