C0402C621J5JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C621J5JACAUTO
Description
CAP CER 620PF 50V U2J 0402
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Number of Pins :
2
Capacitance :
620pF
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series :
SMD Auto U2J
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Height :
550μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material :
Applications :
Automotive
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C621J5JACAUTO
SMD Auto U2J 620pF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)