C0402C473K4REC7411
Mfr.Part #
C0402C473K4REC7411
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402 47NF 16V X7R 10%
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
16V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.047µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±10%
KEMET C0402C473K4REC7411
ESD SMD Comm X7R 0.047μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)