C0402C472M4REC7411
Mfr.Part #
C0402C472M4REC7411
Description
CAP CER 0402 4.7NF 16V X7R 20%
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±20%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
4700pF
KEMET C0402C472M4REC7411
ESD SMD Comm X7R 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)