C0402C472M3RECAUTO7411
Mfr.Part #
C0402C472M3RECAUTO7411
Description
CAP CER 0402 4.7NF 25V X7R 20%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
KEMET C0402C472M3RECAUTO7411
ESD SMD Auto X7R 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)