C0402C431K5JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C431K5JACAUTO
Description
CAP CER 430PF 50V U2J 0402
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Auto U2J
Ratings :
AEC-Q200
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
430pF
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Height :
550μm
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
KEMET C0402C431K5JACAUTO
SMD Auto U2J 430pF 50V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)