C0402C431J3JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C431J3JACAUTO
Description
CAP CER 430PF 25V U2J 0402
Applications :
Automotive
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
430pF
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Material :
Ceramic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Series :
SMD Auto U2J
Height :
550μm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
KEMET C0402C431J3JACAUTO
SMD Auto U2J 430pF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)