C0402C390K5HAC7867
Mfr.Part #
C0402C390K5HAC7867
Description
CAP CER 39PF 50V X8R 0402
Ceramic Capacitors
Height :
550μm
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
KEMET C0402C390K5HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 39pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)