C0402C390K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C390K4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 39PF 16V ULTRA STAB
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
550μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0402C390K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 39pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)