C0402C333J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0402C333J4RECAUTO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402 33NF 16V X7R 5%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.033µF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
21 Weeks
KEMET C0402C333J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)