C0402C332M3RECAUTO7411
Mfr.Part #
C0402C332M3RECAUTO7411
Description
CAP CER 0402 3.3NF 25V X7R 20%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
3300pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
KEMET C0402C332M3RECAUTO7411
ESD SMD Auto X7R 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)