C0402C332K4REC7867
Mfr.Part #
C0402C332K4REC7867
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402 3.3NF 16V X7R 10%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
ESD Protection
KEMET C0402C332K4REC7867
ESD SMD Comm X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)