C0402C332J3REC7867
Mfr.Part #
C0402C332J3REC7867
Description
CAP CER 0402 3.3NF 25V X7R 5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
ESD Protection
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C332J3REC7867
ESD SMD Comm X7R 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)