C0402C331M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C331M8HACAUTO
Description
CAP CER 0402 330PF 10V ULTRA STA
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
550μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
2
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C331M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)