C0402C331K5HAC7867
Mfr.Part #
C0402C331K5HAC7867
Description
CAP CER 330PF 50V X8R 0402
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X8R
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
330pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Mount :
Surface Mount
Length :
1mm
Tolerance :
10%
Height :
500μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
500μm
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0402C331K5HAC7867
330pF Ceramic Capacitor 10% 0402