C0402C300J5GACAUTO
Mfr.Part #
C0402C300J5GACAUTO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
30pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Series :
SMD Auto C0G
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0402C300J5GACAUTO
SMD Auto C0G 30pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)