C0402C223K4REC7867
Mfr.Part #
C0402C223K4REC7867
Description
CAP CER 0402 22NF 16V X7R 10%
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C223K4REC7867
ESD SMD Comm X7R 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)