C0402C223J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0402C223J4RECAUTO
Description
CAP CER 0402 22NF 16V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0402C223J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)