C0402C222K3GEC7411
Mfr.Part #
C0402C222K3GEC7411
Description
CAP CER 0402 2.2NF 25V C0G 10%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±10%
Tape and Reel (TR)
KEMET C0402C222K3GEC7411
ESD SMD Comm C0G 2200pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)