C0402C222J9RAC7867
Mfr.Part #
C0402C222J9RAC7867
Description
CAP CER 2200PF 6.3V X7R 0402
Capacitance :
2.2nF
Voltage - Rated DC :
6.3V
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Mount :
Surface Mount
Height :
500μm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Length :
1mm
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
500μm
KEMET C0402C222J9RAC7867
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 0402