C0402C220K5HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C220K5HACAUTO
Description
CAP CER 0402 22PF 50V ULTRA STAB
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
550μm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0402C220K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 22pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)