C0402C182J5JAC7867
Mfr.Part #
C0402C182J5JAC7867
Description
CAP CER 1800PF 50V U2J 0402
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0402 (1005 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
SMD Comm U2J
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
U2J
KEMET C0402C182J5JAC7867
SMD Comm U2J 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)