C0402C180K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C180K3HACAUTO
Description
CAP CER 0402 18PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Pins :
2
Applications :
Automotive
Height :
550μm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
KEMET C0402C180K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)