C0402C152M5GECAUTO7411
Mfr.Part #
C0402C152M5GECAUTO7411
Description
CAP CER 0402 1.5NF 50V C0G 20%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0402C152M5GECAUTO7411
ESD SMD Auto C0G 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)