C0402C152K4RECAUTO
Mfr.Part #
C0402C152K4RECAUTO
Description
CAP CER 0402 1.5NF 16V X7R 10%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1500pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C152K4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1500pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)