C0402C152J3RECAUTO
Mfr.Part #
C0402C152J3RECAUTO
Description
CAP CER 0402 1.5NF 25V X7R 5%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
KEMET C0402C152J3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)