C0402C151M5JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C151M5JACAUTO
Description
CAP CER 150PF 50V U2J 0402
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto U2J
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
52 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
150pF
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Voltage - Rated :
50V
KEMET C0402C151M5JACAUTO
SMD Auto U2J 150pF 50V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)