C0402C151M4HAC7867
Mfr.Part #
C0402C151M4HAC7867
Description
CAP CER 150PF 16V X8R 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
150pF
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0402C151M4HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)