C0402C150K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C150K3HACAUTO
Description
CAP CER 0402 15PF 25V ULTRA STAB
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Height :
550μm
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
15pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
KEMET C0402C150K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 15pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)