C0402C131J5JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C131J5JACAUTO
Description
CAP CER 130PF 50V U2J 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
U2J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Capacitance :
130pF
Series :
SMD Auto U2J
KEMET C0402C131J5JACAUTO
SMD Auto U2J 130pF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)