C0402C130K5HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C130K5HACAUTO
Description
CAP CER 0402 13PF 50V ULTRA STAB
Feature :
Low ESL, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
13pF
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
550μm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
KEMET C0402C130K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)