C0402C123J4RAC7867
Mfr.Part #
C0402C123J4RAC7867
Description
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0402
Tolerance :
5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
12nF
Depth :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel
KEMET C0402C123J4RAC7867
12nF Ceramic Capacitor 5% 0402