C0402C121K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C121K4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 120PF 16V ULTRA STA
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
120pF
KEMET C0402C121K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 120pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)