C0402C110K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C110K4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 11PF 16V ULTRA STAB
Capacitance :
11pF
Dielectric Material :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
550μm
Voltage - Rated DC :
16V
Number of Pins :
2
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0402C110K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 11pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)