C0402C110F5HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C110F5HACAUTO
Description
CAP CER 0402 11PF 50V ULTRA STAB
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
11pF
Tolerance :
±1%
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
550μm
Applications :
Automotive
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
KEMET C0402C110F5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 11pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)