C0402C104M9PAC7867
Mfr.Part #
C0402C104M9PAC7867
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
20%
Capacitance :
100nF
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0402
Dielectric Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
X5R
Length :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
6.3V
Depth :
500μm
Height :
500μm
KEMET C0402C104M9PAC7867
100nF Ceramic Capacitor 20% 0402