C0402C104M4REC7411
Mfr.Part #
C0402C104M4REC7411
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0402 0.1UF 16V X7R 20%
Manufacturer :
KEMET
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.1μF
KEMET C0402C104M4REC7411
ESD SMD Comm X7R 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)