C0402C103M4REC7867
Mfr.Part #
C0402C103M4REC7867
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402 10NF 16V X7R 20%
Capacitance :
10000pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
KEMET C0402C103M4REC7867
ESD SMD Comm X7R 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)