C0402C103K4RECAUTO
Mfr.Part #
C0402C103K4RECAUTO
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±10%
KEMET C0402C103K4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 10000pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)