C0402C103J3RECAUTO7411
Mfr.Part #
C0402C103J3RECAUTO7411
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402 10NF 25V X7R 5%
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0402C103J3RECAUTO7411
ESD SMD Auto X7R 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)