C0402C102MMGEC7411
Mfr.Part #
C0402C102MMGEC7411
Description
CAP CER 0402 1NF 63V C0G 20%
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
1000pF
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C0402C102MMGEC7411
ESD SMD Comm C0G 1000pF 63V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)