C0402C102K3GEC7411
Mfr.Part #
C0402C102K3GEC7411
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0402 1NF 25V C0G 10%
Manufacturer :
KEMET
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Applications :
ESD Protection
KEMET C0402C102K3GEC7411
ESD SMD Comm C0G 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)