C0201C680J3GAC7867
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0201C680J3GAC7867
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0201
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Feature :
Low ESL
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
68pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0201C680J3GAC7867
SMD Comm C0G 68pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)