BZX84C20
Mfr.Part #
BZX84C20
Manufacturer
YANGJIE
Description
SOT-23 20V 0.35W Diodes Zener
Manufacturer :
YANGJIE
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage Tol-Max :
5%
Diode Element Material :
SILICON
Polarity :
Unidirectional
Power Dissipation-Max :
0.25 W
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Terminals :
3
Package Shape :
RECTANGULAR
Working Test Current :
5 mA
Terminal Form :
Gull wing
Dynamic Impedance-Max :
55 Ω