BZX84C13
Mfr.Part #
BZX84C13
Manufacturer
YANGJIE
Description
SOT-23 13V 0.35W Diodes Zener
Manufacturer :
YANGJIE
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100nA @ 8V
Power - Max :
350mW
Pbfree Code :
yes
Published :
Base Part Number :
BZX84C13
Diode Type :
ZENER DIODE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage Tol-Max :
5%
Diode Element Material :
SILICON
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Reference Voltage :
13V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900mV @ 10mA
Impedance-Max :
30Ohm
Pin Count :
3
Dynamic Impedance-Max :
30Ohm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Number of Terminations :
3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Dissipation-Max :
0.35W
Configuration :
Single
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13V
Tolerance :
±6%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ECCN Code :
EAR99
Working Test Current :
5mA